Jak się opanować w szale zakupów?

Zakupowe szaleństwo dręczy nas niemal przez cały rok. Czy to urodziny, czy święta czy też wesele. Zawsze znajdzie się okazja do wydawania pieniędzy. W tym wpisie zastanowimy się jak zachować rozsądek właśnie w tych specyficznych sytuacjach.

Kupowanie odzieży to szczególnie trudne wyzwanie dla nas kobiet. Kiedy udajemy się do galerii handlowej to musimy koniecznie obskoczyć wszystkie sklepy. Wydaje mi się, że wynika to z tego, iż ślepo gonimy za najnowszymi trendami. Nawet nie zastanawiamy się czy w danym ciuchu będzie nam wygodnie i czy będziemy w nim dobrze wyglądać. Przecież mówimy o totalnym bezsensie, za który płacimy jeszcze duże pieniądze.

Co więc powinnyśmy robić? Jeżeli masz już niepohamowaną chęć zrobienia odzieżowych zakupów to stań przed swoją szafą i dobrze zorientuj się co w niej masz. Na pewno okaże się, że jest tam mnóstwo ubrań, których dawno już nie zakładałaś lub też w ogóle o nich zapomniałaś. W takiej sytuacji istnieje kilka rozwiązań. Możesz np. oddać swoje ubrania rodzinie lub znajomym. Może zachowane są w dobrym stanie i ktoś je z chęcią przygarnie. Jeśli są to już stare i niezbyt atrakcyjne ciuchy to możesz przekazać ja na konto organizacji, które wspierają potrzebujące osoby. Natomiast w przypadku gdy twoje ubrania są jeszcze trochę warte, a także zachowane są w dobrym stanie to spróbuj je sprzedać. Istnieje wiele stron z aukcjami internetowymi, które bardzo Ci pomogą.

Na kolejne zakupy udaj się więc dopiero kiedy zrobisz porządki w swojej szafie. Masz już miejsce gdzie zmieścisz swoje nowe rzeczy. Pamiętaj jednak, że nie wszystko co znajduje się na sklepowej wystawie jest Ci konieczne potrzebne. Kupując wszystko po kolei możesz bardzo szybko uszczuplić swój portfel wprowadzając się w finansowe tarapaty. Zastanów się więc dobrze co jest Ci tak naprawdę potrzebne. Kilka kupionych rzeczy to jeszcze nie problem, ale już kilkanaście z pewnością tak.

Musimy umieć zachować umiar w kontekście reklamy. Wszelkiego rodzaju zachęty potrafią bardzo skutecznie manipulować naszym umysłem. Jeżeli coś jest zbyt piękne niż na takie wygląda to takie na pewno nie jest. Upewnijmy się najpierw co do marki ubrania, za nim zdecydujemy się na jego zakup. Pomocne są także opinie innych osób zamieszczane w internecie.

Kupując wszystko hurtowo rośnie szansa na to, że nabędziemy podróbkę. Przecież każda z nas chce wyróżniać się w tłumie swoją kreacją, a niskiej jakoś produkty na pewno nam tego nie ułatwią. Sprawdzaj więc dokładnie co kupujesz bo inaczej możesz tego mocno pożałować.