To się nosi – buty na koturnie

W trendy obuwia damskiego z pewnością cały czas wpisują się buty na koturnie. Uznawane są one za świetne łączenie stylu i wygody. Prześledźmy więc teraz najnowsze trendy.

Kiedy nie lubisz szpilek

Koturny są cenione przede wszystkim za to, że stanowią znakomitą alternatywę dla szpilek. Potrafią dodawać kilka centymetrów wzrostu, ale są zdecydowanie bardziej stabilne. Koturna bowiem podtrzymuje stopę na całej długości, a nie jak szpilka w tylko jednym miejscu. Dzięki temu buty na koturnie są niezwykle wygodne. Nasz krok staje się zdecydowanie swobodniejszy i pewniejszy. Oczywiście poszczególne modele różnią się między sobą wysokością. W najniższych przypadkach koturna jest niemal niewyczuwalna. Jednak pomimo tego noga i tak jest optycznie wysmuklona i efektownie uniesiona. Warto także zwrócić uwagę na to, że komfort noszenia koturny przekłada się na bezpieczeństwo. W takich przypadkach istnieje mniejsze ryzyko tego, że skręcimy nogę w kostce lub się potkniemy. Inaczej sprawa wygląda kiedy chodzimy w wysokich i niestabilnych szpilkach. Tak więc jak widać warto jest postawić na buty na koturnie.

Sandały i klapki na koturnie

W kontekście lata poleca się szczególnie sandały na koturnie, które stylizowane są na espadryle. W takich przypadkach obcas pleciony jest z drewna, sznurka lub korka. W czasie lata modne są buty, które ładnie łączą ze sobą kolory. Popularne jest także obuwie, które zdobione jest kwiatami lub motywem zwierzęcym. Z topu nie schodzą również buty w metalicznych odcieniach i wzorach marynistycznych. W czasie lata nie możemy zapomnieć także o mocno zabudowanych sandałach i klapkach, które bardzo dobrze łączą się z masywną koturną. Maksimum komfortu mogą zapewnić sandały sportowe. Chodzi tutaj oczywiście o zapinanie na rzepy. W takich butach udamy się bez problemu na dłuższy spacer. Kiedy decydujemy się na buty na koturnie to musimy zwrócić uwagę na sposoby profilowania obcasa. Chodzi bowiem o to, że zwężane koturny wydają się lżejsze i jeszcze bardziej w optyczny sposób wyszczuplają nogę. Jest to więc efekt zbliżony do tego, kiedy nosimy klasyczne szpilki. Panie o pełniejszej figurze powinny decydować się na masywniejszą koturnę. Mnie osobiście najbardziej przekonują sandały w klasycznych barwach takie jak https://zoio.pl/obuwie/sandaly/sandalki-na-koturnie.

Stylizacje

Na co dzień klapki na koturnie możesz zestawić ze zwiewną sukienką midi z wysokim stanem. Pasować do tego będzie klasyczny T-shirt. Sandały i klapki na koturnie dobrze łączą się także z klasycznymi jeansami jak i krótkimi szortami.